PRO  ARTE  2020

Dziś Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się eliminacje do etapu powiatowego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie klas V w kategorii  II  oraz uczniowie klas VI, VII i VIII w kategorii  III.  Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Mistrzowie Żywego Słowa popisali się ciekawym doborem repertuaru, dojrzałą interpretacją i swobodą sceniczną.

Jury w składzie: panie- M. Gierszewska, B. Chmiel, J. Sulikowska długo analizowało występy młodych artystów. Ostatecznie w etapie powiatowym PRO ARTE.

Szkołę Podstawową nr 2 w Kożuchowie reprezentować będą w kategorii klas IV-V:

Jagoda Wojciechowska,

Nela Malczyk,

Marcel Łyko.

Natomiast w kategorii klas VI- VIII:

Oliwia Sztonyk,

Hania Ciszka,

Kacper Batko,

Karol Korc.

Pragniemy podkreślić, że bardzo ciekawa interpretacja utworów w wykonaniu uczennic klas  VI i VII skłoniła nas do przyznania dodatkowych wyróżnień dla:

Martyny Raczykowskiej,

Zuzanny Biadały,

Zuzanny Nowak.

Gratulujemy wszystkim recytatorom. Byliście wielcy! Wierzymy głęboko, że również w przyszłym roku szkolnym zaprezentujecie się w tak wspaniałym stylu. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

W imieniu jury- Jolanta Sulikowska