Preorientacja zawodowa w klasach ósmych

29 kwietnia br. miały miejsce kolejne spotkania on-line klas ósmych z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tego dnia gościliśmy Panią Joannę Stasińską i naszą absolwentkę Klaudię Salwierak, które przybliżyły uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ,,Elektryk” Nowa Sól.

Zaprezentowana podczas spotkania prezentacja multimedialna, a przede wszystkim informacje uzyskane od naszych gości  w trakcie rozmów, przybliżyły uczniom tegoroczną ofertę szkoły, znajomość zawodów oraz zapotrzebowania na rynku pracy w regionie .

Dodatkowo, uczniowie uzupełnili swoją wiedzę z zakresu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Przypominamy, że rekrutacja rozpoczyna się już 17 maja! Ósmoklasiści są coraz bliżej swoich decyzji i wyboru nowej szkoły.

Magdalena Łozyniak