Poznajemy zawody

Dnia 21 lutego 2020 roku, nasze pierwszaki odwiedziła policjantka z Powiatowej Komendy Policji w Nowej Soli pani Agata Towpik. Nasz gość zapoznał dzieci ze specyfiką policyjnej służby oraz przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Pani policjantka poinformowała uczniów o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Zademonstrowała jak w nocy widoczne są odblaski.

Największym zainteresowaniem podczas spotkania cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego w pracy policjanta. Szczególnie krótkofalówka, za pomocą której pani Policjantka połączyła się z Komedą w Nowe Soli. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami. Pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachować na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy pani Agacie Towpik za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Monika Świtalska