Poznajemy nasz kraj

Dnia 13.10.2021 r klasy 7a i 7c wybrały się na poznanie jednych z najpiękniejszych zakątków Kotliny Jeleniogórskiej. Swoją podróż rozpoczęliśmy od zobaczenia najczęściej odwiedzanego wodospadu Kotliny Jeleniogórskiej- Wodospadu Szklarki. Następnie udaliśmy się do Huty „JULIA”. Zobaczyliśmy jak powstają kryształy, pracujące maszyny i piece hutnicze oraz proces formowania gorącego szkła oraz pokaz ręcznego zdobienia. Na zakończenie naszej podróży udaliśmy się do ZAMKU CZOCHA, który już od XIII wieku góruje nad okolicą. Mieliśmy okazję przejść tajemnymi przejściami na zamku, widzieliśmy loch głodowy oraz głęboką studnię, o której do dnia dzisiejszego krążą liczne legendy. To tutaj kręcono komedie „Gdzie jest generał” oraz serial telewizyjny “Tajemnica Twierdzy Szyfrów”. Praktycznie z każdego miejsca mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy i masywy górskie.