Pożegnanie absolwentów SP2

Drodzy Uczniowie klas ósmych i Rodzice.

Dzisiejszy moment wszyscy planowaliśmy inaczej. Epidemia uniemożliwiła nam realizację wielu działań i projektów. Zostaliśmy zmuszeni do radzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Wasz rocznik został najbardziej doświadczony w ciągu minionych miesięcy.

Towarzyszyła nam niepewność związana z przesunięciem terminu egzaminów ósmoklasisty, wprowadzeniem reżimu sanitarnego. W trybie pilnym musieliśmy przyswoić sobie zasady zdalnego nauczania. Wychodzimy z tego raczej z tarczą, nie na tarczy.

Dziękuję Wam za osiem lat wspólnej nauki. Jestem wdzięczna za chwile radości; z dumą będę wspominać wysokie wyniki osiągane w nauce i na zawodach sportowych, przygotowania do Turnieju Rycerskiego, pracę w wolontariacie. Z łzą w oku oglądam nagrania występów w czasie Akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z okazji Jubileuszu 60-lecia szkoły.

Życzę Wam, drodzy Absolwenci – dostania się do wymarzonej szkoły, spełnienia marzeń i przyjaznych ludzi wokół.

Dziękuję Państwu, drodzy Rodzice za współpracę, ofiarność, troskę i okazywane wsparcie.

Wszystkim dedykuję słowa Jana Pawła II:

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje”.

Dziękuję.

Katarzyna Gaczyńska

Dyrektor Szkoły