Polska Niepodległa – gra terenowa

We wtorek 17 kwietnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie wzięli udział w grze terenowej.  Dzieci z młodszych klas realizowały quest pod hasłem “Na kożuchowskich szlakach śladami Niepodległej”;   starsi podążali “Szlakiem Niepodległej”.  Aby odnaleźć „skarby”, rozmieszczone w rozmaitych  zaprzyjaźnionych instytucjach  dziewczynki i chłopcy musieli wykonać zadania o tematyce historycznej, przyrodniczej, matematycznej oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Organizatorami gry dla pierwszego etapu edukacyjnego były panie:  Marzena Kazubska  i Dorota Łyko,  dla drugiego etapu przedsięwzięcie przygotowali: pani Barbara Chmiel i pan Tadeusz Krzyżanowski. Wspomnianą imprezą  Szkoła Podstawowa nr 2 wpisała  się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

B. Sobolewska