“Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.”

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Pola Nadziei”. To program, który ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii.

Przyjaciele  hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili. Kwiat ten jest bowiem symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei.

Od 12 października uczniowie klas 1- 4 sadzili zakupione wcześniej cebulki. Akcja pozwoliła zebrać kwotę ponad 1000 złotych, którą wpłacono na konto Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Darczyńcom, którzy przyłączyli się do akcji. Z niecierpliwością czekamy na „nasze”, wiosenne, żółte pola nadziei.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej