Plastyka w bibliotece

Słowo pisane, które można znaleźć w książce jest źródłem inspiracji dla ludzi różnych zawodów i wielu dziedzin sztuki. Rozwija twórczą wyobraźnię i przenosi pomysły na papier czy płótno, ale także na przedmioty użytkowe potrzebne ludziom w codziennym życiu. Nie dziwią więc zajęcia plastyczne w bibliotece. 8 grudnia 2015 r. swoje pomysły przenieśli na bombki uczniowie z klasy 1c. Wszystko działo się w Oddziale dla dzieci Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Kożuchowie pod czujnym okiem pracowników  i pani dyrektor Anny Kulczyckiej. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, malowały zimowe i świąteczne wzory. Każdy starał się pięknie ozdobić swoją bombkę, którą powiesi na bożonarodzeniowym drzewku we własnym domu. Malarskie spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.