Pijemy wodę – na zdrowie!

Chociaż woda nie jest składnikiem odżywczym (nie dostarcza energii), to bez niej nie istniałoby życie. Człowiek może żyć bez wody zaledwie kilka dni (3-6). Jej picie poprawia kondycję fizyczną, wpływa na szybkość uczenia się. Warto więc zmienić  zwyczaje żywieniowe i uprawiać sport.

W tym celu 15 lutego 2016r. uczniowie klasy 1c z wychowawczynią panią Moniką Szczepańską zorganizowali akcję zachęcającą dzieci do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody i rozwijania sprawności ruchowej. Zaprosili wszystkich uczniów szkoły na  długiej przerwie do sali gimnastycznej. Pod okiem nauczyciela wychowania  fizycznego pana Tadeusza Krzyżanowskiego uczestniczyli w gimnastyce. Po wysiłku fizycznym każdy otrzymał butelkę czystej wody i ugasił pragnienie.

Działanie wsparł anonimowy sponsor, który podarował na ten cel 400 butelek czystej, niegazowej wody, za co serdecznie dziękujemy.