Pierwsza Wigilia

Dla dzieci z klasy 1b Wigilia klasowa, która odbyła się 21 grudnia była pierwszą w gronie szkolnych przyjaciół. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich widowisko o Bożym Narodzeniu wykonane przez uczniów naszej placówki.

Zgodnie z polską tradycją uroczystość klasową pierwszaki rozpoczęły od składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedli do pięknie nakrytych stołów. Było sianko i miejsce dla zbłąkanego wędrowca, a także smakołyki przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło wspólnego kolędowania.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał świąteczną kartkę z życzeniami wykonaną wcześniej w domu dla wylosowanej osoby oraz piernikowe choineczki.

Uroczystość w sali lekcyjnej przygotowali: pani Ewelina Stanisławska, pani Dominika Zych, oraz państwo Diana i Mariusz Maj. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim rodzicom.

Monika Szczepańska