Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość dla każdego pierwszoklasisty. 5 października 2018 r. uczniowie klasy Ia i Ib stali się członkami społeczności szkolnej. Do sali przybyli goście: uczniowie klas drugich, uczniowie klasy trzeciej i czwartej, którzy przygotowali program artystyczny oraz przedstawiciele Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej, którzy tego dnia zostali zaprzysiężeni.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Gaczyńska, a potem pani Aleksandra Włodarczyk, która reprezentował pana burmistrza. Po uroczystym pasowaniu, uczniowie otrzymali dyplomy, a od uczniów klas drugich drobne upominki. O dzieciach pamiętali również rodzice. Na pamiątkę tego wydarzenia, uczniowie dostali korale matematyczne, które przydadzą się w edukacji na pierwszym etapie. Lekkości uroczystości nadał program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy trzeciej i IVa.