Pancake Day… czyli bieg z naleśnikiem!

Dnia 05.03.2019 obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień naleśnika”. To święto, to nic innego jak angielski odpowiednik „Tłustego Czwartku”, który jest symbolem zakończenia karnawału. W związku z tym nauczyciele języków obcych zorganizowali w naszej szkole niezwykłe zawody – „bieg z naleśnikiem”. Zadaniem uczniów było przebiec określony dystans w przebraniu kucharza i dodatkowo trzymając w ręku patelnię z usmażonym wcześniej naleśnikiem.

Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:

– w kategorii klas IV zwyciężyła klasa IVA

– w kategorii klas V-VI zwyciężyła klasa VB

– w kategorii klas VII – VIII zwyciężyła klasa VIIIA

Na zwycięzców czekały słodkie naleśniki, a dla klasy “niepytajki”. Impreza zorganizowana po raz pierwszy w naszej szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, w związku z tym na pewno znajdzie swoją kontynuację. Kto wie, może w przyszłym roku pokusimy się o rzut naleśnikiem? Póki co, dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i smaczną zabawę.

Zespół językowy

(J. Molenda, M. Adam, M. Paluch)