Ogólnopolskie święto czytania

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” organizuje każdego roku w pierwszych tygodniach czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku odbywa się taka akcja po raz czternasty, a hasłem przewodnim jest „Cała Polska czyta w bibliotekach“. Do tego wielkiego święta czytania od wielu lat włącza się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kożuchowie i zapraszając dorosłych do czytania dzieciom ze szkół i przedszkoli naszej gminy.

           28 maja z oferty skorzystali uczniowie klas 1a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. W zamkowych murach słucha się „inaczej”, dlatego też książka Izabeli Mikrut pt. „A moja ciotka” czytana przez panią Różę Ogrodniczak, właścicielkę kożuchowskiej księgarni cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najzabawniejsze były jednak „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, chętnie weźmiemy udział w kolejnych akcjach głośnego czytania dzieciom.

Monika Szczepańska