Obycie umila życie

14 czerwca 2017r po raz kolejny w naszej szkole pani Dorota Łyko przeprowadziła ogólnoszkolny konkurs wiedzy Savoir – vivre dla uczniów klas IV-VI. Trzyosobowe drużyny miały możliwość wykazać się swoją wiedzą na papierze w formie testu, poprzez prezentacje przedstawionego plakatu wykonanego w klasie na lekcji wychowawczej:

  • Klasy IV 10 Złotych zasad zachowania przy stole,
  • Klasy V 10 Złotych zasad dobrego koleżeństwa
  • Klasy VI 10 Złotych zasad zachowania się w miejscach publicznych

 Również wykazując swoje umiejętności w konkurencji kalambury przekazując informacje drużynie za pomocą gestów i rysunków wylosowanych haseł. Najtrudniejszym i ostatnim zadaniem była znajomość utworów muzyki klasycznej.

Ostatecznie ,,Mistrzem dobrych manier ‘’ po podliczeniu punktów przez jury p. Agnieszkę Szeligę oraz p. Magdalenę Chrzanowską okazała się klasa 5a zajmując 1 miejsce, klasa 6b – 2 miejsce, klasa 4a – 3 miejsce, klasa 5b – 4 miejsce, klasa 6a – 5 miejsce.

Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci rakiet do tenisa stołowego, bidonów oraz sportowej zabawki frizbi.

                                                                                                    Dorota Łyko