O zdrowie trzeba dbać

Jesień to trudny czas dla ludzkiego organizmu. Wiedzę i umiejętności jak dbać o zdrowie oraz unikać chorób zdobywali uczniowie z klasy 2c na zajęciach lekcyjnych. Poznali „Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”. Dowiedzieli się, że najważniejsze produkty spożywcze w codziennym jadłospisie to warzywa i owoce. Nawyk zdrowego odżywiania wyrabiali także przygotowując w klasie smaczne jedzenie. Na naleśnikowe placki upieczone przez panią Grażynę Żurek i panią Magdalenę Ukraińską nakładali przygotowane samodzielnie nadzienie. Do wyboru był twarożek z różnymi dodatkami lub owocowy dżem. Słodkie i gazowane napoje zastąpili jabłkowymi sokami, który wykonywali z panią Dorotą Łyko. 17.11.2016r. spotkali się z pielęgniarką panią Emilią Kużel. Poznali zawód pielęgniarki, rozmawiali o konieczności przestrzegania higieny ciała, odpowiednim odżywianiu, konieczności uprawiania sportu i picia wody. Były praktyczne ćwiczenia mycia rąk, zakładania opatrunków na skaleczoną rękę i udzielanie pierwszej pomocy w przypadku złamania nogi. Najwięcej emocji wzbudziło wśród pielęgniarek i pielęgniarzy z 2c robienie zastrzyków małemu „Chorusiowi”.

M.Szczepańska