NOC W BIBLIOTECE

12 czerwca 2015  klasa IIIa spędziła noc w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy
w Kożuchowie. Biblioteka systematycznie  popularyzuje  czytanie dzieciom i stwarza szansę na częstszy kontakt ze słowem pisanym. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Czytanie
w bibliotece”.

Trzecioklasistom towarzyszyła bohaterka książki Astrid Lindgren „Pipi Langstrump”. Uczniowie obejrzeli film „Pipi zwiedza morza południowe”, który przedstawił bohaterkę wieczoru. Po projekcji filmu chętne dzieci czytały fragmenty książki. Atmosfera biblioteki
i otoczenie książek sprzyjały pięknym wypowiedziom na temat przygód dziewczynki. Po smacznej kolacji wszyscy chętnie wzięli udział w konkursach i zabawach dotyczących wiedzy na temat szkolnych lektur.

Wszyscy bawili się wspaniale, a nastrój, który panował w zamku wzbudzał ciekawość
i tajemniczość.

Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Kulczyckiej, Pani Uli i Pani Halinie za wspólny wieczór wśród książek.