,,Niech ciało będzie zdrowe, a dusza spokojna”

,,Niech ciało będzie zdrowe, a dusza spokojna”

(Motto  DWDz. we Wroniawach)

Uczniowie klasy 3a i 4 b  i uczestniczyli w jednotygodniowym turnusie „ zielonej szkoły” zorganizowanym przez DWD we Wroniawach. Podczas pobytu brali udział w zajęciach z edukacji: zdrowotnej, ekologicznej i regionalnej. Zajęcia dotyczące zdrowia jak i zachowań ekologicznych odbyły się w formie ścieżek dydaktycznych. Nie zabrakło również bloku  imprez sportowo – rekreacyjnych, rozgrywek sportowych, ogniska z pieczeniem kiełbasek jak i dyskoteki z konkursami. Odbyła się również wycieczka autokarowa w do gospodarstwa agroturystycznego ,,Stara Chata u Kowola” w Kluczewie, do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Muzeum Parowozów w Wolsztynie. Tydzień bardzo szybko minął i niektórym mimo tęsknoty za domem rodzinnym żal było wracać do szkolnej rzeczywistości.

Irena Hajder, Monika Świtalska