Nie tylko kot w butach

Po raz kolejny uczniowie klasy IIa mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kożuchowie. Tym razem był to temat „Nie tylko kot w butach.” Panie bibliotekarki przygotowały bardzo ciekawe zadania. Na początku uczniowie zostali zapoznani z ciekawostkami  z  życia kotów. Mogli wykazać się doskonałym słuchem rozpoznając dźwięki dochodzące ze słoika wypełnionego różnymi przedmiotami. Mogli również rozpoznawać i nazywać koty z różnych bajek. Dla każdego dziecka było inne zadanie. Zajęcia zakończyły się bardzo kolorowym eksperymentem- jak w warunkach domowych uzyskać tęczę? W nagrodę dla klasy, Panie przygotowały piękną, papierową statuetkę kota, która stoi u nas w klasie i przypomina nam o ciekawych zajęciach.

Barbara Zegzuła

?