Nie tylko do pożarów

Siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie odwiedzili uczniowie z klasy 1c.  Podczas spotkania ze strażakami poznali specyfikę ich pracy oraz obejrzeli sprzęt  jakim dysponują. Uczniowie zasypywali pytaniami pana Tomasza Walczaka, który oprowadzał ich po nowej  remizie. Dowiedzieli się, że staż pożarna nie tylko gasi pożary, ale także ratuje ludzi podczas powodzi, wypadków drogowych i pomaga w różnych niebezpiecznych dla życia i zdrowia zdarzeniach.  Podczas rozmowy o bezpieczeństwie utrwalili sobie numer ratunkowy straży pożarnej, zobaczyli różne wozy strażackie, do których wszyscy chętnie wsiadali.  Obejrzeli pomieszczenia, w których strażacy przygotowują się do akcji lub odpoczywają jak np. siłownię. Dowiedzieli się, że w drewnianej wieży suszy się węże strażackie. Sygnały świetlne na wozach bojowych i dźwięk jadącego do poszkodowanych samochodu zrobiły ogromne wrażenie. Ten piękny, nowoczesny i  doskonale wyposażony obiekt warto zobaczyć na własne oczy. Dziękujemy strażakom za ich ciężą pracę.