Nie musi być nudno

Po mimo obowiązku przeczytania lektury R. Pisarskiego pt.: „O psie, który, jeździł koleją” jej omawianie sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Chętni uczniowie przygotowali  informacje na temat kraju, w którym rozgrywa się akcja książki, czyli Włoch. W różnych prezentacjach przedstawili wiadomości geograficzno-przyrodnicze. Zabawną formę zaprezentował Cezary Saja. Rozbudził zainteresowanie tematem „częstując” koleżanki i kolegów kawałkami papierowej pizzy. Na nich właśnie zamieścił  ciekawostkami o tym kraju.

Były także zagadki i łamigłówki online. Dużo  radości sprawiły uczniom z klasy 3a i 3b zabawy na sali gimnastycznej. Tym razem wychowanie fizyczne zostało połączone z zadaniami dotyczącymi lektury. Trzeba było wykazać się znajomością przygód psa Lampo, umiejętnością współpracy i sprawnością fizyczną.

Monika Szczepańska