NAUKOWE MIKOŁAJKI

Dnia 03.12.2015 r. uczniowie klas IV wraz z wychowawczyniami p. Martą Charęza i p. Barbarą Chmiel spędziły ciekawy dzień w  Centrum Przyrodniczym Keplera i Krainie Słodkości w Zielonej Górze. Uczniowie z okazji mikołajek ten dzień spędzili na nauce poprzez zabawę. W Centrum Przyrodniczym na czwartoklasistów czekało 32 stanowisk doświadczalnych. Każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać poszczególne doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Uczniowie bardzo chętnie sprawdzali jak działa siła tarcia, siła oporu, jakie przedmioty przewodzą prąd, jak pracuje nasz kręgosłup, jak zmierzyć puls i jak policzyć wiek drzewa.

Następnie uczniowie   odwiedzili Krainę Słodkości,  gdzie mogli zobaczyć etapy produkcji  słodyczy. Wszystkie produkowane tam słodkości tworzone są ręcznie z naturalnych produktów. Ta manufaktura pozwoliła uczniom na samodzielne wykonanie lizaków, które uczniowie zabrali ze sobą.

Czasu starczyło nam również na zwiedzenie Palmiarni zielonogórskiej i obejrzenie wspaniałych roślin, które zrobiły duże wrażenie na dzieciach.