Nauczycielki z szóstej klasy

23 listopada, na lekcje wychowania fizycznego do klasy 1c w ramach programu “Mały mistrz” zaproszone zostały uczennice z szóstej klasy. Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się od rozgrzewki, ale poprowadziły ją najlepsze siatkarki z naszej szkoły. Na wstępnie każda z pięciu dziewcząt przeprowadziła kilka ćwiczeń. Biegi i gimnastyka z kolorowymi szarfami pozwoliły pierwszoklasistom przygotować organizm do realizacji głównej części zajęć, czyli nauki mini-siatkówki.

Następnie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na 5 małych drużyn, w których pod opieką starszych koleżanek wykonywali różne ćwiczenia z piłkami.  Koleżanki zwracały uwagę na prawidłowe ułożenie rąk na piłce, odpowiedni chwyt i rzut. Wiele przyjemności sprawiło dzieciom przerzucanie piłek przez siatkę do swojej „trenerki”.

Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć kilka mocnych zagrywek spoza linii końcowej boiska i piękne odbicia przez siatkę w wykonaniu swoich starszych koleżanek. Wszyscy byli bardzo zaangażowani na zajęciach, a taka forma i niecodzienne towarzystwo na lekcji wychowania fizycznego mobilizowały maluchy do większego wysiłku, sprawiało wiele radości, co widać było na ich twarzach.

Monika Szczepańska