Nasza przygoda z koszykówką

W procesie wychowania fizycznego ważną rolę pełnią dodatkowe zajęcia ruchowe. Pozwalają one na zetknięcie się dziecka z różnymi odmianami form ruchu. Wśród tych zajęć dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży w naszej szkole cieszą się gry sportowe, a szczególnie koszykówka.

Uczniowie z klas VII- VIII uczestniczą w zajęciach z koszykówki w ramach IV edycji programu  „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA LUBUSKA. Głównym celem zajęć jest zachęcenie dziewcząt i chłopców do uprawiania koszykówki i pokazanie im, że można aktywnie spędzić czas na treningach, a nie tylko przed komputerem.

Włączamy w tą wspaniałą przygodę z koszykówką najmłodsze dzieci z klas IV- VI. Niech spróbują! Przecież nic tym nie stracą a mogą tylko zyskać. Bo nawet, jeśli w przyszłości nie obiorą drogi koszykarskiej to zyskają doskonałe przygotowanie ogólnorozwojowe w tym skoczność, szybkość, gibkość,  ale też zdrowy kręgosłup, koordynacje i dobre samopoczucie z własnym ciałem. Zarazem koszykówka, jak mało który sport kształtuje charakter, kulturalne zachowania, bycie fair nie tylko na boisku, ale też w życiu, pozwala też poradzić sobie w trudnych sytuacjach oraz podejmować bezkonfliktową współpracy z innymi.

Wszystkim koszykarkom i koszykarzom Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie życzymy wspaniałej przygody, zabawy, celnych rzutów, wiary w siebie i pamiętajcie! Koszykówka ma w sobie „to coś”. Pasja pozostaje na całe życie. Nawet jeśli ktoś przestaje w nią grać, to łapie się na tym, że pracując za biurkiem, stara się trafić papierową kulką do kosza na śmieci. Żeby poczuć „to coś”, trzeba wyjść na boisko.

Tadeusz Krzyżanowski