Nasi pupile 3a

Zwierzęta to miłość, przyjaźń, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, opieka i poświęcony czas. O tym wszystkim wiedzą już uczniowie klasy 3a, którzy w ramach omawiania lektury ” O psie, który jeździł koleją” brali udział w zajęciach mających na celu uświadomienie jak należy postępować ze zwierzętami. Rozmowy dotyczące właściwej opieki nad domowymi pupilami wywołały wiele pozytywnych emocji. Dzieci wymieniały się doświadczeniami związanymi z posiadaniem różnych zwierząt. Opowiadały jak o nie dbają, co sprawia radość ich ulubieńcom. Niektóre pupile odwiedziły szkołę i zaprezentowały się przed dziećmi. Były pieski, kotki, papuga i chomik. Przy zwierzętach świat jest piękniejszy, a my – ludzie – jesteśmy radośniejsi i jednocześnie zapominamy o samotności i smutku. Zwierzaki potrafią nam dać wytchnienie, swoje przywiązanie i miłość.

Irena Hajder