„Mój przyjaciel zwierz”

Uczniowie klasy 3a realizowali projekt edukacyjny pt. „ Mój przyjaciel zwierz”. Jednym z elementów był dzień zwierzaka w naszej klasie oraz spotkanie z weterynarzem. 6 listopada niektórzy uczniowie przyprowadzili, inni przynieśli swoje  pupilki do klasy. Gościliśmy psy, świnki morskie, chomika oraz papużkę. Odwiedził nas również lekarz weterynarii pan Adam Michalski, który na co dzień pracuje w Przychodni „Alfa” w Nowej Soli. Każdy uczeń opowiadał o swoim zwierzątku, o tym jak się nim opiekuje i jak się z nim bawi. Natomiast pan Adam opowiedział w jaki  sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Mówił  o takich czynnościach pielęgnacyjnych, jak: szczotkowanie, mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, niektórym nawet obciął pazurki i wyczyścił uszy.  Wiele emocji wywołała wśród dzieci rozmowa dotycząca stosowania wobec swojego zwierza właściwej diety. Uczniowie dowiedzieli się, że są produkty, których nie wolno podawać psom, gdyż mogą im zaszkodzić, np. chętnie dawane im kości lub mleko. Niektórzy właściciele piesków i chomików dowiedzieli się, że ich pupilki są za grube i powinny przejść na dietę.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące codziennej pracy weterynarza oraz o nietypowych pacjentach np. mrówce i wężu.

Irena Hajder