Mistrzowie Ortografii

Do eliminacji szkolnych konkursu ortograficznego przystąpiło dwudziestu uczniów klas IV – VI. Konkurs składał się z dwóch części, najpierw uczniowie pisali dyktando ze słuchu, a później rozwiązywali test ortograficzno – interpunkcyjny.
Dyktando okazało się łatwe, uczniowie popełnili w nim mało błędów, nawet interpunkcja nie przysporzyła im problemów. Jednak test dotyczący wiedzy ortograficznej według startujących był  bardzo  trudny, szczególnie zadanie, gdzie należało wyjaśnić zasady ortograficzne. Niestety okazało się, że uczniowie, którzy nie popełniają błędów nie znają wszystkich zasad w teorii, oczywiście te podstawowe opanowali, ale już np. zasadę pisowni zmiękczeń, całkowicie zapomnieli.  Zwycięzcy  i  wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe sfinansowane przez Radę Rodziców, które zostaną im wręczone w czerwcu na uroczystym apelu poświęconym konkursom. Wyniki:

I miejsce  –   Amelia Monogarow klasa 6 b

II miejsce  –   Julia Korbik klasa 5 a

III miejsce  –  Anna Mrowińska klasa 6 b

Wyróżnienie  – Alicja Sawicka klasa 5 a

Wyróżnienie – Olaf Mantorski klasa 5 a

Wyróżnienie – Matylda Wijatkowska klasa 5 a

Wyróżnienie – Laura Grześkowiak klasa 6 a

Wszystkim biorącym udział u konkursie należą się gratulacje. Każdy z nich pokonał swoich rywali i wygrał eliminacje klasowe. Gratulacje J

Kinga Mielcarek