Mistrz dobrych manier

Dnia 6 maja 2016, jak co roku w okresie wiosennym, odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy „ Mistrz dobrych manier”, którego organizatorem była pani Dorota Łyko, wychowawca świetlicy. Konkurs składał się z czterech części, gdzie reprezentanci klas, trzyosobowe grupy, mogli wykazać się wiedzą z savoir – vivru. Pierwszą konkurencją były kalambury. Kolejne zadanie to prezentacja plakatu złotych zasad przygotowanego z klasą na lekcji wychowawczej:

Klasy IV  10 Złotych zasad w miejscach publicznych

Klasy V 10 Złotych zasad zachowania przy stole

Klasy VI 10 Powiedzeń, cytatów dotyczących dobrych manier

Za pracę można było uzyskać aż 15 punktów.

Następną konkurencją była znajomość muzyki klasycznej, czyli muzyczna zgadywanka, która wywołała wiele emocji.Konkurs zakończył się testem wiedzy składającym się z 28 pytań zamkniętych i 2 pytań otwartych. W składzie jury zasiadły nauczycielki p. Joanna Jachowicz i p. Agnieszka Szeliga.

Po zliczeniu punktów okazało się że Mistrzem dobrych manier zostały następujące drużyny:

I miejsce – klasa 6a ( 55 punktów)

II miejsce – klasa 5b ( 54 punkty)

III miejsce – klasa 6b ( 42 punkty)

IV miejsce – klasa IVa ( 41 punktów)

V miejsce – klasa IVb ( 39 punktów)

VI miejsce – klasa Va ( 34,5 punkta)

Uczniowie otrzymali nagrody zakupione ze środków RR:

1 miejsce. Kubek savoir – vivre 2016 i znakopis

2 miejsce. Bidon.

3 miejsce. Cienkopisy.

                                                                                                                             Dorota Łyko