,,Mikołajkowe rozmaitości”

Dnia 6 grudnia 2018r. w naszej szkole od rana wiele się działo.

Początek dnia, to oczekiwanie na specjalnego gościa – wiadomo, Świętego Mikołaja!

Święty Mikołaj wraz ze swoim niestrudzonym pomocnikiem, przez trzy pierwsze lekcje odwiedzał uczniów w klasach i obdarowywał ich prezentami, gdyż wszyscy byli grzeczni.

Następnie, na lekcjach czwartej i piątej, miał okazję zobaczyć wesołe, mikołajkowe prezentacje taneczne klas.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie przebrani za elfy, mikołaje, śnieżynki, gwiazdki, renifery i bałwanki, wykazali się wieloma artystycznymi talentami.

Mikołajkowe Jury oceniło kreatywne przebrania  i wybrało spośród uczniów,  Króla i Królową naszego świątecznego spotkania.

Twórczość uczniów została również doceniona, poprzez wręczenie im nagród, za wykonane prace w konkursie pn. ,, Najbardziej kreatywna ozdoba świąteczna”.

Uwieńczeniem dnia były rozegrane mecze integracyjne – ,, Siatkówki Śnieżynek” i ,,Koszykówki Elfów”. Goszcząc w ZSP NR 5 uczniowie klas 6-8 w mieszanych drużynach, dostarczyli zebranym na trybunach kibicom, wielu sportowych wrażeń.

Wszystkim dzisiejszym poczynaniom towarzyszyły podarunki w formie przeróżnych słodkości.

Radosny, słodki i aktywny dzień ,, Mikołajkowych rozmaitości” zostawił miłe wspomnienia i oczekiwanie na kolejne spotkanie w przyszłym roku!

M. Łozyniak