,,Mikołajki na sportowo w SP 2 ”

6 grudnia  uczniowie SP2 świętowali spotkania z Mikołajem, ale mieli również okazję do udziału w  spotkaniu  z reprezentantem Polski w piłce nożnej, aktualnie piłkarzem Lechii Zielona Góra – p.  Łukaszem Gargułą.

Spotkanie, które nasza szkoła zorganizowała we współpracy z MOSiR Kożuchów, jest pierwszym z  cyklu świątecznych spotkań z gwiazdą.

Gościa specjalnego zaprezentował krótko p. Marcin Janik – Dyrektor MOSiR Kożuchów, a następnie p. Łukasz Garguła odpowiadał na pytania uczniów dotyczącego jego kariery i spełniania piłkarskich marzeń.  Uczniowie mieli również okazję potrenować z udziałem gościa,  swoje piłkarskie  umiejętności. W nagrodę za sportowy wysiłek otrzymali piłki z autografem sportowca.

Gość złożył też  autograf na dwóch koszulkach – jedna z nich zapoczątkuje pamiątkową gablotę  w szkole, druga zostanie przekazana na cele charytatywne 28 finału  WOŚP .

Imprezę uświetnili uczniowie klas młodszych, wykonując szereg akrobacji gimnastycznych oraz wprowadzając mikołajkowy nastrój, muzycznymi wykonaniami świątecznych utworów.

Na koniec dnia młodzież klas starszych, rywalizowała ze sobą fair play, w meczach koszykówki, siatkówki i piłki nożnej .

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodyczami  ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz autografami słynnego piłkarza p. Łukasza Garguły.

Tegorocznym Mikołajkom towarzyszyło hasło rozwijania pasji  i  zainteresowań , biorąc przykład z  osobistości sportu, pochodzących  z naszego regionu.

Pomysłodawcami  i organizatorami spotkania był Szkolny Zespół ds. Wspierania Uzdolnień, a w szczególności –  p. Joanna Berger, p. Justyna Molenda i p. Magdalena Łozyniak we współpracy z Dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców oraz uczniami, wychowawcami i nauczycielami SP 2 .

 

Magdalena Łozyniak