Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2020”

W  czerwcu 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2020”. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów w czterech kategoriach wiekowych. Żaczek – dla klas 2, Maluch – dla klas 3 i 4, Beniamin – dla klas 5 i 6, Kadet – dla klas 7 i 8. Wszystkie zadania opierały się na  logicznym myśleniu i sprawnym  wykorzystaniu zdobytej wiedzy.   Wzięli  w nim udział uczniowie, którzy lubią matematykę i niekonwencjonalne zadania. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, który dzieci pisali w nietypowy sposób, w domach na komputerze, na platformie Dzwonek.pl. Najwyższy nagradzany wynik nosi nazwę – lauret ( w bieżącym roku organizator konkursu zrezygnował z tego tytułu), kolejny – bardzo dobry, a trzeciej miejsce – wyróżnienie.

Wyróżnienie  i nagrodę książkową w Szkole Podstawowej nr 2 otrzymali:

z klas 8 „Kadet”– Kacper Kurzawa

z klas 6 „Beniamin” – Martyna Raczykowska, Zuzanna Biadała, Emil Malczyk

z klas 4 „Maluch” – Antoni Czarnecki

z klas 3 „Maluch” – Alicja Chomont, Kinga Kortz, Hanna Zarzecka, Michał Pokorski

 

Koordynatorem konkursu była pani Marta Mioduszewska przy współpracy pani Marty Charęzy i pani Katarzyny Mierzwińskiej.