Międzynarodowy Dzień Kropki

W 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”, nauczyciele wielu państw (obecnie obchodzone jest w 108 krajach) zainspirowali się opowiadaniem amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa, który  w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek 15 września obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci na lekcjach rozwiązywały zadania związane z kropkami, rysowały kredą przed budynkiem szkoły, łączyły kropki, malowały kropkowe witraże. Uczniowie odkrywali znaki zodiaku przy tym poznawali legendy związane z tymi znakami, klasa 7 na geografii malowała Krzyż Południa. Na lekcjach zabawy pomagały dzieciom odkrywać talenty, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Zorganizowano konkurs na najliczniej przebraną klasę. W klasach I – III zwyciężyli uczniowie z klasy 1A (100% przebranych), z klas IV – VIII uczniowie z klasy 4B (77%). Nagrodą był dyplom i „niepytajka”.

Organizatorzy: nauczyciele SP2