Matematyka przekracza granice

Konkurs „Matematyka Bez Granic” ma na celu zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Obydwa się w tym samym dniu we wszystkich szkołach. Tegoroczny finał został przeprowadzony 5 marca br.

W Szkole Podstawowej nr 2 w konkursie „Matematyka Bez Granic” wzięły udział 3 klasy piąte i 2 szóste. Uczniowie zmagali się z niekonwencjonalnymi zadaniami matematycznymi nawiązującymi do życia codziennego. Klasy piąte miały do rozwiązania 8 zadań, szóste 9. Z zadaniami uczniowie zmagali się przez 50 min. Pierwsze zadanie napisane było w języku angielskim. Trzeba było je przetłumaczyć, rozwiązać i odpowiedź podać w tym języku. Zadania pozwoliły na wykorzystanie twórczej aktywności uczniów, wyrabiały umiejętność pracy w zespole.

Do konkursu uczniowie podeszli z wielkim zaangażowaniem. Prawie każda z klas rozwiązała wszystkie, przypisane ich klasie, zadania.

Teraz czekamy na wyniki.

Marta Mioduszewska