Matematyka bez granic

Dnia 28 lutego br. uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 2, wzięli udział w Etapie Finałowym Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic”. Z wieloma uczniami krajów Unii Europejskiej i nie tylko (USA, Kanada, Meksyk), nasze dzieciaki zmagały się z zadaniami matematycznymi. Uczniowie klas piątych mieli za zdanie rozwiązać 8 zadań, zaś klas szóstych 9. Jedno z zadań podane było w języku angielskim, po „rozszyfrowaniu” matematycznego zadania, należało je rozwiązać, a odpowiedź zapisać również w języku angielskim. Konkurs trwał 50 minut, zadania okazały się ciekawe wymagające nie tylko wiedzy, ale i sprytu, pomysłowości, inteligencji.

Organizatorem konkursu w rejonie lubusko – zachodniopomorskim  jest Polskie Towarzystwo Matematyczne z siedzibą na Uniwersytecie Zielonogórskim. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Marta Mioduszewska