„Matematyka bez Granic”

Międzynarodowy finał konkursu „Matematyka bez Granic” odbył się 27 lutego 2019 roku przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli w nim udział po raz drugi. Rozwiązania zadań konkursowych podjęły się całe klasy: 5a, 5b, 6a oraz 6b. Do tej pory w konkursie uczestniczyli również uczniowie z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji.

Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów matematyką, rozwijanie twórczej aktywności uczniów, kształtowanie umiejętności pracy w grupach, rozwijanie umiejętności językowych.  Tematyka zadań obejmuje różne działy matematyki i uwzględnia jej korelację z innymi przedmiotami nauczania szkolnego. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują przykłady zastosowania matematyki w życiu codziennym. Zadania o różnym stopniu trudności są adresowane do wszystkich uczestników konkursu. Odpowiadają one umiejętnościom i zainteresowaniom uczniów.

Nauczyciele matematyki