LITERACKI LUTY

Uczniowie klasy 1a uczą się systematycznie odwiedzać szkolną bibliotekę, poznawać ciekawe baśnie, opowiadania, legendy. Zainteresowanie książkami i chęć do czytania pomagali im rozwijać rodzice. 15 minut dziennie – codziennie dorośli czytali uczniom różnorodne książki, które samodzielnie wybrali. Każdy gość wzbudzał zaciekawienie i uśmiechy. Dzieci poznały wiele nowych, ciekawych tytułów. Były oklaski, wspólne zdjęcia oraz mini testy dla uważnych słuchaczy. Dopełnieniem działań związanych z literaturą była wspólna wizyta w szkolnej bibliotece, podczas której uczniowie mogli wypożyczyć książki czytane we fragmentach w klasie.

W lutym nie kończy się przygoda klasy 1a z książkami. „Będziemy nadal czytać i czytać” – deklarują zgodnie.