Liberec

Dnia 6 czerwca 2017 r. klasa IV a i b pod opieką wychowawców wybrała się autokarem na wycieczkę do Liberca. Zwiedzanie rozpoczęli od Zoo. Libereckie ZOO specjalizuje się w hodowli rzadkich, w wolnej przyrodzie zagrożonych gatunków zwierząt. Rarytasem wśród zwierząt są białe tygrysy. Dzieci obejrzały również karmienie pingwinów. Kolejnym przystankiem był ogród botaniczny, który jest jednym z największych ogrodów w Czechach. Wyróżnia się wysokimi paprociami i roślinami owadożernymi. Po tej małej wycieczce nadszedł czas na Ještěd. Na górę uczniowie wjechali gondolową kolejką linową na szczyt na wysokości 1012 m. Są to bardzo ciekawe miejsca.  Liberec to ciekawe miejsce, odpowiednie na jednodniową wycieczkę.