LEKCJE JĘZYKA OBCEGO ONLINE WCALE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE!

Na lekcjach języków obcych online dużo się dzieje. Uczniowie nie tylko konwencjonalnymi metodami zdobywają wiedzę, ale też w kreatywny sposób starają się uczyć nowego słownictwa i zasad gramatyki. Każdy sposób jest dobry, by przełamać internetową rutynę i ożywić lekcję języka angielskiego oraz niemieckiego niebanalnym pomysłem. Garść pomysłów poniżej!

  1. Klasy 7 szukały sposobu na zapamiętanie odmiany zaimków dzierżawczych z języka niemieckiego. W ruch poszły plastikowe kubeczki, rolki papieru i brystol.
  2. Klasy 8 przygotowywały kolorowe fiszki obrazkowe z nazwami miejsce w mieście z języka niemieckiego.
  1. Klasy 6 uczyły się nazw chorób, udzielając porad i wskazówek przy wykorzystaniu własnych zdjęć obrazujących dolegliwości.

 

 

  1. Klasy 8 zapamiętywały stronę bierną tworząc memy językowe, a trybów warunkowych szukali m.in. w piosenkach Beyonce i Franza.

 

  1. Klasy 8 tworzył poradniki dla rodziców pod hasłem: „Jak rozmawiać z nastolatkami?” – A parent’s guide to talking to teenegers, w których wykorzystały znajomość czasowników modalnych.

 

Ponadto na lekcjach języków obcych regularnie wykorzystujemy zasoby gier i zabaw językowych na platformie WORDWALL oraz Learningapps.

Jednym słowem – nauka języków obcych online wcale nie jest nudna!

Justyna Molenda