Lekcja w bibliotece

      Uczniowie klas trzecich 1 marca 2016r. uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej w Kożuchowie. Celem lekcji było przybliżenie dzieciom sylwetki Jana Brzechwy, zachęcenie do czytelnictwa, a także zainteresowanie literaturą poprzez zabawę.

Na początku  spotkania uczniowie poznali bliżej postać Jana Brzechwy, jego prawdziwe nazwisko oraz poznali jego twórczość. Panie przeczytały dzieciom w sposób bardzo ekspresyjny wiersz pt. „ Na straganie”, a następnie odbyły się konkursy związane tematycznie z wierszem. Były zagadki obrazkowe, rozpoznawanie warzyw za pomocą węchu, dotyku, ważenie z wykorzystaniem wagi szalkowej. Odbył się quiz dotyczący koloru warzyw. Bardzo ciekawe zadanie polegało na skonstruowaniu własnej wagi z wieszaka, torby foliowej
i sznurka. Trzecioklasiści bawili się i uczyli poprzez zabawę w oparciu o tekst literacki, co bardzo im się spodobało i wyrazili chęć udziału w kolejnych zajęciach.

Irena Hajder