Lekcja w bibliotece

Uczniowie klasy 2 uczestniczyli po raz kolejny w kampanii społecznej propagowanej przez Bibliotekę Miejską w Kożuchowie „ Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”  ma na celu zachęcanie rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła. Tym razem czytała dzieciom bajkę Marii Strzebońskiej pt. ”Czarownica i pierniczki” pani Ewa Trando, która jest kierownikiem sklepu Jubilat w Kożuchowie. W rolę lektora wcieliła się również pani Halina Adam, która jest pracownikiem biblioteki. Dzieci w jej wykonaniu wysłuchały bajki ze zbioru pt.”Opowiastki dla małych uszu” pani Joanny Wachowiak.

Irena Hajder