LEKCJA PRZYRODY W BIBLIOTECE

26 kwietnia z kolejną wizytą w Bibliotece Miejskiej w Kożuchowie byli uczniowie klas 3. Tym razem podczas lekcji bibliotecznej poznali bliżej sylwetkę poetki Marii Konopnickiej. Poprzez jej twórczość, panie starały się przybliżyć dzieciom świat przyrody, zwrócić uwagę na jego piękno, nauczyć szacunku do świata roślin si zwierząt. Uczniowie przypomnieli sobie fazy wzrostu rośliny, układali „kwiatowe puzzle”, rozwiązywali krzyżówkę, segregowali śmieci i wykonali eksperyment polegający na samodzielnym założeniu hodowli rzeżuchy. Założoną hodowlą każda grupa będzie opiekować się w klasie. Po raz kolejny dzieci przekonały się, że praca z utworem literackim nie musi być nudna oraz, że zgodna współpraca w zespole przynosi efekty.

Irena Hajder