Lekcja biblioteczna – spotkanie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim

21 września 2016r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie uczestniczyli w spotkaniu z panem Tomaszem Trojanowskim,  autorem książek dla dzieci. Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów, która włączyła się do akcji XI Lubuskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Ideą akcji jest dotarcie z książką do jak największej liczby młodych odbiorców. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Odkrywcy”. Pan Trojanowski opowiadał o tym jak ważne są książki w jego życiu. Zachęcał do czytania, które rozbudza wyobraźnię i pozwala przenieść się choć na chwilę do innej rzeczywistości.

 Uczniowie chętnie zadawali pytania – zwłaszcza dotyczące poznanej przed spotkaniem  książki pt. ”Kocie historie”, która była debiutem pisarza. Otrzymał  on  za ten debiut Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. To była bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy za zaproszenie.

                                                                           Wychowawczynie : Marzena Kazubska  i  Renata Korpan