Laureaci ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie z klasy 2c: Zofia Iskra, Aleksander Gutowski, Wiktoria Prus i Wojciech Ukraiński to laureaci ogólnopolskiego konkurs na krótką formę komiksową na temat „Dzień Ziemi – na ratunek Planecie”. Wykonana przez nich wspólna praca pt.: „Tradycje u rodziny Przyjaznych” pokazała codzienne życie rodziny dbającej o środowisko przyrodnicze. Wszyscy jej członkowie żyją w zgodzie z naturą, zdrowo się odżywiają, oszczędzają wodę i energię eklektyczną. Pamiętają także o segregacji śmieci, które podlegają recyklingowi. Organizator konkursu Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wysoko ocenił tę pracę i przyznał wykonawcom III miejsce. Dzieci otrzymały dyplomy, piękne książki przyrodnicze i różne drobiazgi.

M.Szczepańska