LAPBOOK czyli książka na kolana

Rozstrzygnięcie szkolnego  konkursu

            Przed feriami zimowymi  panie bibliotekarki: p. Bożena Heluszka i p. Anna Tymczak,  ogłosiły konkurs na wykonanie lapbooka. Jego celem, oprócz sposobu na spędzanie wolnego czasu,  było przede wszystkim zachęcenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie do czytania i czerpania wiedzy z książek, rozbudzanie indywidualnych zdolności i zainteresowań, rozwijanie umiejętności plastycznych, estetycznych oraz umiejętności przekazania i zaprezentowania swojej wiedzy. Przynoszone przez uczniów lapbooki były wyeksponowane w bibliotece, więc wszyscy uczniowie mogli je oglądać i podziwiać. Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników odwiedzający bibliotekę wskazywali zwycięzcę.

            Na początku marca jury podjęło decyzję i wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

 klasy I -III

I miejsce: Marcelina Piasecka z klasy 2 A,

II miejsce Kalina Jasiewska i Kasjan Kłębek z klasy 2 B

klasy IV – VI

 I miejsce: Alicja Bugiera z klasy 4 B,

II miejsce Jagoda Ciszka z klasy 5 B i Oskar Rośliński z klasy 4A

            9 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrodzone lapbooki można oglądać w bibliotece szkolnej jeszcze do końca tygodnia.

            To na pewno nie ostatni konkurs na wykonanie „książki na kolana”. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń.

                                                                                                                      Anna Tymczak