Książki naszych marzeń

W ostatnim czasie biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie wzbogaciła swój księgozbiór o ponad sto pozycji. A to za sprawą programu Ministerstwa Edukacji narodowej  “Książki naszych marzeń”. Program ten ma na celu promocję czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, dlatego też zakupione  książki wychodzą naprzeciw autentycznym upodobaniom uczniów. Na  nowości wydano 2500,00 zł,  przy czym 2000,00 zł to dofinansowanie z budżetu państwa.

Aby zapoznać młodych czytelników z nowymi tytułami i zachęcić ich do wypożyczania, w bibliotece i w holu szkoły zorganizowano wystawę.

Wśród starszych uczniów najpopularniejsza okazała się seria o Harrym Poterze oraz książki z cyklu “Magiczne drzewo”. Młodsi najchętniej sięgali po opowieści  Amelii Cobb “Zosia i jej zoo”, wybierali też “Nelę Małą Reporterkę”.

Anna Szustakowska

Anna Tymczak