“Królowa Śniegu”

Dzieci z klasy 3c uwielbiają zimę, gdy tylko spadnie śnieg ogarnia je białe szaleństwo. W tym roku niestety nie mogą się nim cieszyć, jednak za sprawą baśni H. Ch. Andersena pt.: „Królowa Śniegu” przeniosły się do krainy wiecznego śniegu i lodu.

Na zajęciach lekcyjnych uczniowie poznali przygody głównych bohaterów, podziwiali siłę prawdziwej przyjaźni w walce z trudnościami. Po omówieniu lektury każdy mógł się wykazać jej znajomością na klasowym konkursie czytelniczym, który odbył się 8 lutego.

Dyplomy i drobne upominki za I miejsce odebrała Nela Malczyk i Michał Kulesza. II miejsce zdobyła Liliana Bojanowska i Wiktoria Prus, a III miejsce przypadło Aleksandrowi Gutowskiemu, Franciszkowi Kicyle i Hannie Kochańskiej.

Podsumowaniem literackich przygód była praca plastyczna pt. „Zimowy pałac”, którą wykonywali w parach przyjaciele ze szkolnej ławki.

Monika Szczepańska