Koty z bajek

10 marca 2017r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez pracowników Oddziału dla dzieci Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy w Kożuchowie. Tematem przewodnim była książka T. Trojanowskiego pt.: „Nowe kocie historie”. Aby dostać się do kociego świata, każdemu uczestnikowi panie malowały kocie wąsy, nosy i uszy.

Po wysłuchaniu fragmentów lektury uczniowie zostali zapoznani z ciekawostkami na temat życia kotów, mogli obejrzeć książki zgromadzone na wystawie. Następnie wykonywali różne zadania. Do każdego z nich prowadziła nić, którą każdy musiał nawinąć na kłębek wełny. W rozwiązaniu zadań ważne było wykorzystywanie zmysłów. Dzieci wyszukiwały koty i myszy na obrazkach, rozpoznawały zapachy i dźwięki, układały porozcinane obrazki,  dobierały podpisy. Widząc tylko małe fragmenty ilustracji odgadywały imiona kotów oraz tytuły bajek i baśni.

            Pod koniec spotkania uczniowie wysłuchali jeszcze krótką bajkę o kotach i tęczy.  Z wielkim zaciekawieniem obserwowali jak można wykonać tęczę z kolorowych farb i wody z cukrem, a następnie sami malowali siedmiobarwne pasy na kartkach. W radosnych nastrojach powrócili do szkoły.

   M.Szczepańska