Konstytucja 3 Maja

Z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  klasa szósta b przygotowała uroczystą akademię. Krótka inscenizacja przedstawiła wydarzenia tamtego dnia, w prosty sposób uświadamiając młodszym kolegom i koleżankom znaczenie wydarzenia. Przypomniano hasła narodowe Polaków, rozważano czym  jest Ojczyzna, Naród, Wolność.
Zebrani uczniowie w wyjątkowej ciszy i skupieniu obejrzeli apel. Brawami nagrodzono występujących uczniów, dodatkowa posypały się brawa po solówkach wykonanych  przez Klaudię Nowak „To nasza ojczyzna”  i Kamila Samburskiego  „Ojczyzno ma”, choć nie tylko oni śpiewali, gdyż cała szósta klasa zaśpiewała pieśń „Witaj majowa jutrzenko” oraz fragment współczesnego rapu.  Szóstoklasiści mają nadzieję, że ich koledzy i koleżanki zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz, że to spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad  ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomniano jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które wszyscy powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Kinga Mielcarek