Konkurs „Rowerem w świat”

W dniu 01.06.2017 r. ,podczas szkolonych obchodów „Dnia Dziecka i Dnia Sportu” , p. Marta Mioduszewska nauczycielka zajęć technicznych zorganizowała konkurs „Rowerem w świat”. Konkurs zaproponowano uczniom klas piątych. Celem konkursu było  przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas rowerowych zmagań na placu przed szkołą uczniowie prezentowali swoje umiejętności: jazdy slalomem, przenoszenia w trakcie jazdy przedmiotu, przejazd przez wąską ścieżkę oraz równoważnię. Na miejscu oceniano umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem, poprawność wykonania zadań, decydowała również szybkość pokonania manewrowego placu. Trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy 5 b, wyróżnienie 5 uczniów, a nagrody pocieszenia – 10 osób. Konkurs odbył się przy wsparciu pani dyrektor Katarzyny Gaczyńskiej, która pozyskała nagrody: kaski i blokady rowerowe. Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie.

Marta Mioduszewska