Konkurs recytatorski klas 4 – 6

Pierwszego Dnia Wiosny w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski klas starszych. Poziom zmagań był bardzo wyrównany. Uczniowie świetnie opanowali wiersze, tylko jeden uczestnik nie zaprezentował wybranego przez siebie utworu. Pozostali wykazali się dobrym lub bardzo dobrym opanowaniem treści wiersza. Niestety recytacja utworu, oddanie jego nastroju, emocji nie było już takie łatwe. Ponadto większość uczestników mówiła zbyt szybko. Jury wytypowało zwycięzców:  I miejsce zdobyła już po raz trzeci  Julita Łyko, wielce utalentowana recytatorka, która swoich sił spróbuje w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Julita powiedziała wiersz  „Dziwna Bajeczka” Danuty Wawiłow. II miejsce wywalczył  Karol Korc wierszem „Kwoka” Jana Brzechwy, Karol wzmocnił swoją wypowiedź przebraniem. Natomiast III miejsce przypadło Klaudii Zabłotnej, która powiedziała wiersz  „Samochwała” Jana Brzechwy. Wyróżnienia otrzymały:  Hanna Ciszka i Matylda Wojciechowska
Laureaci otrzymali piękne dyplomy, przygotowane przez panią Kingę Mielcarek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. W tym roku wszyscy uczestnicy zamiast słodkich upominków dostali motywujące naklejki.