Karpacz – Ścięgny

8 czerwca uczniowie klasy 3c podróżowali po malowniczych terenach Dolnego Śląska. Już w autokarze podziwiali wznoszącą się nad Karpaczem Śnieżkę i piękne górskie krajobrazy.  Po przybyciu na miejsce zwiedzili największą atrakcję Karpacza – średniowieczną drewnianą Świątynię Wang. Kościół, który został wykonany bez użycia gwoździ i kamienną dzwonnicę, która chroni świątynię przed wiatrem znad Snieżki.

Potem udali się do Muzeum Zabawek, mieszczącego się w wyremontowanym, dawnym budynku dworca kolejowego. Tam podziwiali kolekcję ponad 2000 eksponatów,  lalek i zabawek z całego świata. Wśród nich był także Miś Uszatek z klapniętym uszkiem.

Drugą część turystycznej eskapady  trzecioklasiści spędzili w „Westernowym Miasteczku” w Ścięgnach. W stylizowanej na kowbojskie miasteczko zabudowie na dzieci czekało moc atrakcji. Każdy chętny mógł wziąć udział konkurencjach zręcznościowych, jak rzut podkową, strzelanie z łuku, wspinanie się na pal, czy jazda na byku. Po obejrzeniu widowiska „Napad na bank”  wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy zgodnie uznali, że była to największa atrakcja wycieczki.

M. Szczepańska